ETYMOLOGIA SŁÓW I SOCJALIZM

Ja nie wiem jakie oni mają tam ustawione normy społeczności , mogą nie być świadomi zupełnie co im tam wyjściowo było ustawione.
Andrzej Rady generalnie jest otwarty na rozmowy w realu ale swoje idee czy co do run czy etymologii, czy symboli ma tak mocno wyryte że w jakimś już konkretnym temacie dyskusji nie ma. Próbowałam na wszystkich trzech polach no i …NIE.
To on pierwszy mi zaproponował wykłady , ja w swojej chyba zupełnej nieumiejętności przebicia się do ludzi ze swoją reformą gramatyki i koncepcjami języka,w ogóle bym nie wyszła do ludzi. Więc Rademu, Bialczynskiemu, Tobie Tomku Tomasz Kosinski czy rozmowom z Jaruhą jakaś tam językową widzialność zawdzięczam.
Ja mam dystans już totalny do wszystkiego.
To chyba tak jest jak się już pracowało te 20 lat w szkołach, na korkach ze 30, napisałam książki, wychowuję domowo drugie dziecko, zrobiłam wykłady i wywiady. No i tyle. Może napiszę jeszcze gramatykę dla dzieci ale nie wiem czy będzie mi się z tym chciało (starczy zapału ) przebijać do ludzi i ministerstwa i szkół.
Ja biorę w analizie słowa pod uwagę wszystkie trzy opcje. No i czemu nie – analizę całych słów stosował Mickiewicz a stosuje Bialczynski.
Tyle że jak się tego nie zweryfikuje z analizą zgłosek (sylab) , morfemów i rdzeni, jak to się jakos na siebie nie nałoży to można odlecieć w kosmos ze swoimi teoriami a przy tym wprowadzić w błąd setki ludzi którzy zielonego pojęcia nie mają co to jest rdzeń słowa …
I nie chcą mieć …
Więc ten tego. Patrzę co się dzieje ..
I dystansuję się
W analizach słów zazwyczaj zgadzam się z Bialczynskim , poza koncepcjami ma dobre czucie poetyckie ślowa
A w analizach etymo zgadzam się z Wami dwoma Tomasz Kosinski @Dutkowski Kamil Dudkowski
Żeby naprawdę dobrze analizować słowo trzeba spojrzeć na wiele poziomów
Analizę czystych rdzeni (spółgłosek) robię chyba tylko ja. Ale jak robię to musi się zgadzac z tym co wychodzi z klasycznej definicji rdzenia
Pozdrowienia z Peru…
Ps kwestia jest taka że Andrzej współpracuje z Michałem od słownika online i z glagolicowcami
Błędy mogą pójść daleko
Choć baza słownikowa znaczeń wibracji liter jest moja
JC
(Z komentarza u Kamila)
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst