Nazywam się Joanna Chołuj

KONTAKT : 

FB Joanna Chołuj Messenger
Whatsapp  +48 605 66 39 39
email : jc@joannacholuj.pl

PODOBNY ARTYKUŁ O MNIE – NIECO DOKŁADNIEJSZY TU 

Ci, którzy śledzą moje strony, wiedzą, że przechodzą one wiele przeobrażeń. Ale coż – takie jest właśnie moje życie. JEst nieustanną zmianą, metamorfozą. To ja jestem Feniksem, o którym mówię w Prezentacji na kanale JC Lady. Nie będę zmieniać tej prezentacji. Tekst, który obecnie czytasz, ma jednak coś dopowiedzieć.

Otóż, aż do dnia 28 czerwca 2020r. wydawało mi się, że moje przeznaczenie to nauczanie, przekaz wiedzy starożytnej w różnych formach dla dorosłych i dla dzieci. Ale to mało. Przede wszystkim zrozumiałam, że mam robić to, o co mnie Wy prosicie!

DLATEGO ZDECYDOWAŁAM SIĘ POMAGAĆ tym, którzy chcą dokonać całkowitej przemiany swojego życia. Wydawało mi się, że nie mam kompetencji w dziedzinie, którą … jednak znam świetnie. POMOGĘ WAM WIĘC W ZMIANIE ŻYCIA, W WYCHODZENIU Z TOKSYCZNOŚCI, Z CHORÓB. POMOGĘ W ZNAJDOWANIU PASJI ŻYCIOWEJ I WASZYCH MOCNYCH STRON.

Użyję do tego swojego doświadczenia i narzędzi starożytnej wiedzy oraz swoich bardzo kreatywnych książek, gier i kart. To będzie przyjemne i pożyteczne.

A teraz o mnie. Miałam wiele relacji. Pięć poważnych. Dwa śluby. Dwa rozwody. Mam dwoje dzieci. Miałam dwie cesarki. Zawsze pragnęłam kochać i być kochaną. I mieć dzieci. Desperacko. Wszystko. To były trudne doświadczenia. I pouczające. Wszystkie moje relacje były szaleńczym, obłąkańczym i desperackim szukaniem miłości. Potrafiłam w tym celu rzucać się w ramiona mężczyzn obcej mowy, i wyjeżdżać do nich nie wiedząc jak wyglądają i kim są… Szukałam miłości. Osoba z zaburzeniem DDA czy DDD (Syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika, syndrom Dorosłego Dziecka z Rodziny Dysfunkcyjnej ) nie umie kochać kogoś prawdziwie, dopóki nie nauczy się kochać siebie. Wtedy nie umiałam. Związki mi się rozpadały. Kochałam za bardzo, albo wcale.

Szukałam po całym świecie samej siebie. Odwiedziłam około dwudziestu krajów, w kilku mieszkałam dłużej. Przeprowadzałam się 15-cie razy. Byłam chora. Przewlekłe stany zapalne uszu, układu moczowego, choroby skóry, trądzik, czyraki, choroby kobiece, hormonalne, choroby kręgosłupa, stóp, zębów, alergie. W końcu porzuciłam medycynę klasyczną. Zrozumiałam, że przemiana psychiczna, zioła i medycyna azjatycka pomaga lepiej. Dziś leczę się sama. Leczę swoje dzieci. Nie widziałam przychodni od lat. Wyszłam z toksycznych związków, przemocy, poniżenia, układów manipulacyjnych, zaburzenia współuzależnienia i osobowości zależnej, z uzależnień. Dokonałam tego dzięki klasycznej terapii, pomocy terapeutów, psychologów, ale

PRZEDE WSZYSTKIM DZIĘKI SWOJEJ WOLI ZMIANY. Zmiana jest zawsze dziełem naszym. Zmiana była dziełem moim, nie terapeutów, książek i konsultantów. Studiowałam starą wiedzę. Szukałam wiedzy o sobie. Znalazłam skuteczne narzędzia, odbudowałam swoją tożsamość, stworzyłam sobie cały swój świat od nowa. Wiem kim jestem i czego chcę. Wiem dokąd zdążam. To daje spokój i siłę. więc jestem dziś silna i spokojna.

Udało mi się to więc dzięki terapii, rozmowom z ludźmi, horoskopom, konsultacjom, totalnej biologii, zielarstwu, mitologii, bajaniu, medytacji, modlitwie, jodze, analizom osobowości… Moje życie jest u kolejnego początku. Obecnie tworzę nowy projekt. W przestronnym domu rodziców mam pierwszy dom. Drugi będzie gdzieś w świecie. Jeszcze nie wiem gdzie, ale patrzę na świat optymistycznie. Cieszę się, że jestem w tym punkcie drogi, gdzie jestem. Zawdzięczam to wielu osobom, ale przede wszystkim sobie.

I TY TEŻ MOŻESZ BYĆ W TAKIM MIEJSCU I PRZEJŚĆ TĘ DROGĘ. Ja czuję, że chcę oddać to co otrzymałam od innych i tę moją wiedzę i doświadczenia właśnie Wam – przede wszystkim KOBIETOM, które zawsze najbardziej potrzebujecie wsparcia.

PISZ!  CHCESZ ZMIANY ŻYCIA?  JA WIEM JAK TO SIĘ ROBI!  SKUTECZNIE.

A teraz KILKA SŁÓW O MNIE NA SPOSÓB – CV
Jestem absolwentką Polonistyki (magister studia dzienne) oraz Kolegium Języka Angielskiego i Francuskiego (licencjat podwójnej specjalizacji studia zaoczne) na Uniwersytecie Warszawskim. Skończyłam również studia podyplomowe Informatyka i Zarządzanie w Instytucie ORGMASZ. Ukończyłam również kurs webmastera, kurs grafika  (desktop publishing), oraz kurs pilota wycieczek turystycznych. Posiadam dyplomy językowe: TOEFL, TEF, IELTS, CAE, CPE, dyplom Alliance Francaise. Zawsze lubiłam uczyć się języków, dlatego uczyłam się również portugalskiego, arabskiego, hiszpańskiego, urdu, rosyjskiego, norweskiego i niemieckiego. Swoje dzieci w edukacji domowej uczę angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Łączy się to bardzo silnie z podróżami. Zawsze mnie ciągnęło w świat. Najpierw był to ruch Taize i modlitwy w różnych językach w różnych stolicach Europy. Potem wyprawy przed siebie „za jeden uśmiech” w tanim biletem w kieszeni. Kilka lat mieszkania i pracy w USA, wielokrotne dłuższe i krótsze pobyty we Francji, Holandii, Pakistanie, Emiratach Arabskich, na Węgrzech. Dziś podróżuję z dziećmi.

Jestem nauczycielem od prawie dwudziestu lat, a opiekunem i korepetytorem od ponad dwudziestu. Uczyłam  języków obcych w szkołach państwowych wszystkich poziomów (żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum zawodowe i ogólnokształcące oraz szkoła zawodowa i technikum ) oraz w szkołach językowych dla dzieci i dorosłych (m.in. Helen Doron, British School, VSchool). Jestem również matką dwu synów i edukatorką własnych dzieci w edukacji
pozaszkolnej (domowej).
W 2012 r stworzyłam najpierw świetlicę edukacyjną a potem centrum kreatywno – językowe i szkołę językową Omnibusik. Prowadziłam liczne lekcje,  zajęcia kreatywne i organizowałam półkolonie językowe. Właściwie to odkąd pamiętam, zawsze zajmowałam się dziećmi. Najpierw kuzynami w mojej wielkiej rodzinie, a następnie pracowałam charytatywnie jako opiekun i nauczyciel w ruchu Światło Życie, oraz uczestniczyłam w obozach wakacyjnych dla nastolatków organizowanych przez ten ruch kościelny. Byłam tam opiekunem, nauczycielem i prowadzącą scholę. Taką scholę (chór) kościelną prowadziłam także poza wakacjami, uczestnicząc w przygotowaniu oprawy muzycznej mszy.

Zanim zajęłam się profesjonalnie nauczaniem języków obcych pracowałam jako bibliotekarz w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego w oddziale informatycznym KABA, potem jako asystentka w firmach Castorama, Telekomunikacja Polska; jako tłumacz i asystent w Ambasadzie Pakistanu; oraz jako tłumacz i korektor na zlecenie.

Pracowałam mieszkałam za granicą: dwa lata w USA (firma Super Technologies – obsługa klienta i tłumacz), 2 lata we Francji (au pair, niania, korepetytor). Pracowałam też charytatywnie w USA jako pomocnik bibliotekarza w bibliotece przy Uniwersytecie na Florydzie oraz jako obsługa klienta w bazie wojskowej w Pensacola FL.

Od dłuższego czasu jestem również ( 1999roku) właścicielką strony domowej, a potem stałam się blogerką (http://boskizielonyblog.blox.pl/html), youtuberką, pisarką (poezja i proza) . Wygrałam kilka konkursów literackich (na opowiadanie, i kilka w których wyróżniono mój wiersz). Moje poezje i fragmenty opowiadań publikowane były w antologiach w wersji książkowej przez Staromiejski Dom Kultury, Stowarzyszenie Korale oraz Klub Poszukiwaczy Słowa przy bibliotece w Piasecznie.

W tej chwili publikuję swoje teksty w serii książek Kreative&Klear w ramach projektu popularyzacji STAREJ WIEDZY. Prowadzę również KREATYWNE TERAPEUTYCZNE KRĘGI oraz udzielam PORAD .

Zapraszam też na BEZPŁATNY KANAŁ YOUTUBE, NA KTÓRYM OPOWIADAM O KSIĄŻKACH I ROBIĘ TRANSMISJE ZWIĄZANE Z KRĘGAMI KOBIET  JClady Alternative Education

 

KONTAKT : 

FB Joanna Chołuj Messenger
Whatsapp  +48 605 66 39 39
email : jc@joannacholuj.pl