Nazywam się Joanna Chołuj
Jestem absolwentką Polonistyki (magister studia dzienne) oraz Kolegium Języka Angielskiego i Francuskiego (licencjat podwójnej specjalizacji studia zaoczne) na Uniwersytecie Warszawskim. Skończyłam również studia podyplomowe Informatyka i Zarządzanie w Instytucie ORGMASZ. Ukończyłam również kurs webmastera, kurs grafika  (desktop publishing), oraz kurs pilota wycieczek turystycznych. Posiadam dyplomy językowe: TOEFL, TEF, IELTS, CAE, CPE, dyplom Alliance Francaise. Zawsze lubiłam uczyć się języków, dlatego uczyłam się również portugalskiego, arabskiego, hiszpańskiego, urdu, rosyjskiego, norweskiego i niemieckiego. Swoje dzieci w edukacji domowej uczę angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Łączy się to bardzo silnie z podróżami. Zawsze mnie ciągnęło w świat. Najpierw był to ruch Taize i modlitwy w różnych językach w różnych stolicach Europy. Potem wyprawy przed siebie „za jeden uśmiech” w tanim biletem w kieszeni. Kilka lat mieszkania i pracy w USA, wielokrotne dłuższe i krótsze pobyty we Francji, Holandii, Pakistanie, Emiratach Arabskich, na Węgrzech. Dziś podróżuję z dziećmi.

Jestem nauczycielem od prawie dwudziestu lat, a opiekunem i korepetytorem od ponad dwudziestu. Uczyłam  języków obcych w szkołach państwowych wszystkich poziomów (żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum zawodowe i ogólnokształcące oraz szkoła zawodowa i technikum ) oraz w szkołach językowych dla dzieci i dorosłych (m.in. Helen Doron, British School, VSchool). Jestem również matką dwu synów i edukatorką własnych dzieci w edukacji
pozaszkolnej (domowej).
W 2012 r stworzyłam najpierw świetlicę edukacyjną a potem centrum kreatywno – językowe i szkołę językową Omnibusik. Prowadziłam liczne lekcje,  zajęcia kreatywne i organizowałam półkolonie językowe. Właściwie to odkąd pamiętam, zawsze zajmowałam się dziećmi. Najpierw kuzynami w mojej wielkiej rodzinie, a następnie pracowałam charytatywnie jako opiekun i nauczyciel w ruchu Światło Życie, oraz uczestniczyłam w obozach wakacyjnych dla nastolatków organizowanych przez ten ruch kościelny. Byłam tam opiekunem, nauczycielem i prowadzącą scholę. Taką scholę (chór) kościelną prowadziłam także poza wakacjami, uczestnicząc w przygotowaniu oprawy muzycznej mszy.

Zanim zajęłam się profesjonalnie nauczaniem języków obcych pracowałam jako bibliotekarz w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego w oddziale informatycznym KABA, potem jako asystentka w firmach Castorama, Telekomunikacja Polska; jako tłumacz i asystent w Ambasadzie Pakistanu; oraz jako tłumacz i korektor na zlecenie.

Pracowałam mieszkałam za granicą: dwa lata w USA (firma Super Technologies – obsługa klienta i tłumacz), 2 lata we Francji (au pair, niania, korepetytor). Pracowałam też charytatywnie w USA jako pomocnik bibliotekarza w bibliotece przy Uniwersytecie na Florydzie oraz jako obsługa klienta w bazie wojskowej w Pensacola FL.

Wszystkie zajęcia językowe, kreatywne oraz inne warsztaty prowadzę metodą autorską. Jest to połączenie wielu form nauczania i pracy doradczej, i wypływa z mojego długiego doświadczenia i pochylania się nad każdą osobą indywidualnie.

Od dłuższego czasu jestem również ( 1999roku) właścicielką strony domowej, a potem stałam się blogerką (http://boskizielonyblog.blox.pl/html), youtuberką, pisarką (poezja i proza) . Wygrałam kilka konkursów literackich (na opowiadanie, i kilka w których wyróżniono mój wiersz). Moje poezje i fragmenty opowiadań publikowane były w antologiach w wersji książkowej przez Staromiejski Dom Kultury, Stowarzyszenie Korale oraz Klub Poszukiwaczy Słowa przy bibliotece w Piasecznie.

W tej chwili publikuję swoje teksty w serii książek Kreative&Klear w ramach projektu popularyzacji STAREJ WIEDZY. Prowadzę również KREATYWNE TERAPEUTYCZNE KRĘGI oraz udzielam PORAD .

Zapraszam.