ENEAGRAM

Ktos mnie kiedys pytal czy powiem o eneagramie i jaki jest mój. A niektorzy sugerowali, że to najlepszy system osobowosciowy.
No cóż. Wszystko pochodzi z jednego źródła i jedno drugie wspiera.
W mojej osobowosci jest duzo sprzecznosci. Na tym sie opiera. I eneagram pokazuje to rowniez.
Zrobilam go wlasnie w 2020.
Opowiem o eneagramie w powiazaniu z kabałą jeszxze w tym miesiacu.
Mój eneagram
37 % 4w5
37% 1w2
To jest ta sama opozycja co Ryby i Panna
Te opisy z eneagram.pl są nieco skrajne i niewymierne ale nie mam czasu szukać innych teraz.
W transmisji powiem jak jest z angielskich źródeł
……..
„The Enneagram is an open source personality typing system that has been developed over millennia by several spiritual traditions. It is a model of nine distinct but interconnected personality archetypes arranged around a star-like shape. For individuals, the Enneagram is used to increase self-awareness, reduce blind spots, and motivate self-management. For families and organizations, the Enneagram is used to improve relationships and interpersonal dynamics. Like the Kabbalistic Tree of Life (the sefirot), the Enneagram is considered a sacred map of consciousness. Like the Tree of Life, the Enneagram reveals the nature of reality and the true essence of our soul underlying the personality that we portray to the world. As Rabbi Howard A. Addison writes in The Enneagram and Kabbalah: Reading Your Soul, “when brought together, the Enneagram and Kabbalah may enhance understanding of humanity’s deepest motivations—both individually and collectively—thus opening wider the gate to personal growth.”
Presented by Gali Beh
……
Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 – „Włóczęga”
Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do „rozszyfrowania”. Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.
Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman.
Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 – „Adwokat”
To skrzydło daje jedynce więcej ciepła i pozytywnych odczuć międzyludzkich. Wysokie standardy i wymagania są nieco stonowane przez bardziej ludzkie oblicze. Jedynka z tym skrzydłem, rozumie i łatwiej wybacza innym za to, że nie spełniają jej oczekiwań. Ciężko pracuje, poświęca swój czas i energię, aby poprawić warunki życia innym.
Gdy jest w stresie, może być bardzo gwałtowna i agresywna. Uważa się za jedyną osobę trzymającą się zasad. Ma przerost autorytatywnych ambicji i jest zarozumiała. Może wygłaszać moralizatorskie kazania lub próbować uderzać w czyjś czuły punkt. Możliwa jest postawa „rób jak Ci mówię, a nie to co Ja robię”. W tym co robi i mówi okazuje dużo hipokryzji, ponieważ jest przekonana o swoim wysokim morale, podczas gdy inni nie spełniają jej standardów. Jest też bardzo nie konsekwentna w swoim zachowaniu. Ustala własne reguły, po czym je zmienia w zależności od potrzeby chwili.
Słynne jedynki ze skrzydłem dwa: Gregory Peck, Margaret Thatcher, Jane Fonda, Hillary Clinton, Sidney Poitier.
KREATYWNE-TERAPEUTYCZNE KRĘGI dla KOBIET
KREATIVE-THERAPEUTIC CIRCLES for WOMEN
13 ZESTAWÓW KART – GIER
KSIĄŻKI – KREATYWNIE & KLAROWNIE
BOOKS – KREATIVE & KLEAR
KURS „ODZYSKAJ PEŁNIĘ KOBIECOŚĆI”
COURSE „REGAIN FULL FEMINITY”
KURS WIEDZY STAROŻYTNEJ
COURSE OF ANCIENT KNOWLEDGE
KURS POLSKIEJ GRAMATYKI STAROŻYTNEJ
TWÓRCZOŚĆ PROZATORSKA I POETYCKA https://joannacholuj.pl/pisze-2