WYCHODZI TEMAT : TROPICAL VS SIDEREAL

czyli zachód konta wschód 🙂
SŁOŃCE KONTRA KSIĘŻYC 😉
żartuję
ALBO I NIE ….

Podejmę temat, bo mam specyficzne podejście, i jak by nie było, w analizach używam ZARÓWNO TROPIKALNEJ JAK I WEDYJSKIEJ ASTROLOGII.

POWIEM O TYM W TRANSMISJI JUTRO

Powiem wiec też o Human design w obu opcjach…. yeah…. powiem 🙂
—————————–
A teraz — tłumaczę (translatorem deepl ) artykuł który jest niezły z Pixela, na ten temat , zeby obejrzec rozkłady wejdzcie do niej na stronę

https://thewildpixel.com/blog/tropical-sidereal-human-design
Tropikalna kontra Siderealna konstrukcja człowieka
Poradnik dla początkujących
Czerwiec 11
Napisane przez Fiona Wong
Mój Instagram DM w ciągu ostatnich kilku dni wyglądał niemal identycznie: „Fiona, co sądzisz o Sidereal Human Design w porównaniu z Tropical Human Design?”.

W chwili pisania tego tekstu nie używam Sidereal Human Design w mojej praktyce, a czytelnicy The Wild Pixel nie czytają wykresów Sidereal – ale nie zamierzam bić kogoś za zgłębianie Sidereal.

Poprzyj to – co to jest Tropical, a co Sidereal w Human Design?
„Tropical” i „Sidereal” to dwa różne podejścia do astrologii i sposobu obliczania wykresów. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Wykresy, które otrzymujesz z myBodygraph, oraz Archiwum Jowisza to „Układ Tropikalny” w Human Design.

Genetic Matrix, który nie jest powiązany ze szkołą Human Design Ra Uru Hu, oferuje widok twojego wykresu zwany Sidereal. Ten wykres jest iskrą wszystkich tych kontrowersji w Human Design.

Human Design jest systemem mechanicznym zależnym od ruchu strumieni neutrin przez planety. To określa twój bodygraf (który ujawnia twój typ, strategię, autorytet itp.).

Pamiętaj, że planety się poruszają.

Kiedy oblicza się wykresy Sidereal, opiera się to na idei, że strumienie neutrino poruszają się przez 12 gwiazd stałych, a następnie przez planety, które stają się zbyt rozcieńczone, aby mogły mieć wpływ, kiedy nas dosięgają.

Moja „Tropikalna” karta projektu człowieka
Oto mój tropikalny wykres Human Design wygenerowany przez GeneticMatrix. Możesz zobaczyć, że jestem szczęśliwym projektantem 3/5.

Mój „Siderealny” wykres Human Design
Oto wersja Sidereal mojego wykresu Human Design. Niespodziewanie jestem w 1/3 Generatorem Emocji.

Czy dobrze jest używać obu wykresów?
Pfft… cały sens Human Design polega na tym, że nie ma znaczenia, co ja mam do powiedzenia na ten temat. Ufam, że twój magnetyczny monopol wie, co robi i zaprowadzi cię tam, gdzie jest to dla ciebie właściwe.

Powiem tak – podróż jest często nieporządna i łatwo osądzana przez innych.

Kiedy Human Design mnie znalazł, nienawidziłam idei bycia Projektorem. Wszystko, od mojego otwartego sakralnego do czekania na zaproszenie, obrzydzało mnie.

Jednak kochałam swój profil – 3/5 (Męczennik/Heretyk). Mój profil ujawnił kogoś, kto często szedł pod prąd i znalazł swoją drogę przez wkurzanie wielu ludzi. (Żartuję, że Deadpool jest prawdopodobnie typem Męczennika z linii 3).

Gdybym został zmuszony do obrania tradycyjnej drogi Human Design i pracy najpierw z moją strategią i autorytetem, The Wild Pixel nie istniałby. Całkowicie pominąłem fundamenty i przeszedłem od razu do mojego profilu. Później zatoczyłabym koło i zrozumiała, co mój typ i strategia oznaczają dla mnie.

Tak więc, nie pracuję z Sidereal, ale nie mogę powiedzieć ci, żebyś NIE robił tego. To twój film. Twoja podróż. Twój eksperyment.

Możesz skończyć ucząc się jednej małej, wpływowej rzeczy o sobie, a następnie porzucić go. Możesz nigdy nie przestać używać Sidereal. Nie moja sprawa dyktować ci podróż.

Czy mogę pracować z obydwoma wykresami w tym samym czasie?
Naprawdę chcesz mieć do czynienia z DWOMA strategiami, DWOMA autorytetami, DWOMA nie-ja?! – Phew.

To znaczy, nikt cię nie powstrzymuje, ale do cholery, czy jeden bodygraf nie jest wystarczająco złożony, by z nim pracować?

Nienawidzę mojego Tropikalnego wykresu człowieka, ale lubię mój Siderealny wykres człowieka. Wiem, że Sidereal nie jest „tradycyjnym” Human Design. Co powinienem zrobić?
Nienawidzenie części siebie jest bardzo wymowne – mówię to bez osądzania. Wspomniałem jak nienawidziłem bycia Projektorem, prawda?

Często przyciąga nas to, czym nie jesteśmy. Odpycha nas to, co jest zbyt bliskie domu.

Jeśli coś w Twoim Tropikalnym Wykresie Human Design wywołuje u Ciebie trzewia, reakcję odpychającą, to mogę Ci zagwarantować, że w pewnym momencie swojego życia znów na to wpadniesz.

Dodatkowo, Human Design nigdy nie był czymś, co można było wybrać. Rodzisz się z ręką, którą ci rozdano, jak bohater każdej historii. Twoją historią jest praca z nią – życie nie daje dupy, czy nam się to podoba, czy nie.

Krótka odpowiedź: idź z tym, co czuje się poprawnie dla ciebie. Nie możesz przekazać władzy nad swoimi decyzjami nikomu innemu.

To wszystko wraca do strategii i autorytetu.
Zaczęłam od tego, że nie będę cię bić po głowie za to, że zgłębiasz Sidereal Human Design – lub nie – ponieważ jeśli wierzysz, że twoja strategia i autorytet doprowadziły cię gdzieś… w porządku! Nie jestem tutaj, aby to kwestionować.

Twoje życie nie jest dla nikogo innego jak tylko dla Ciebie, aby je zrozumieć i zatwierdzić. To jest The Science of Differentiation, a jeśli twoja podróż doprowadziła cię do jakiegoś obskurnego miejsca, o którym nigdy nie słyszałem, w porządku. Ufam, że ufasz sobie.

Twój współpasażer,

Fiona ”

——————————-
Joanna Chołuj

Joanna Chołuj JCLady Alternative Education
https://joannacholuj.pl
https://jcalternativedu.com
https://www.facebook.com/jcalternativedu

KONSULTATIONS ANALIZY HOLISTYCZNE
https://joannacholuj.pl/konsultacje
https://jcalternativedu.com/index.php/counselling/

KREATYWNE-TERAPEUTYCZNE KRĘGI dla KOBIET
KREATIVE-THERAPEUTIC CIRCLES for WOMEN
https://joannacholuj.pl/warsztaty PL
https://jcalternativedu.com/index.php/workshops/

KSIĄŻKI – KREATYWNIE & KLAROWNIE
BOOKS – KREATIVE & KLEAR
https://joannacholuj.pl/mojeksiazki
https://jcalternativedu.com/index.php/books/

FILMY VIDEOS
https://www.youtube.com/joannacholujprof

BLOG https://joannacholuj.pl/blog

TWÓRCZOŚĆ PROZATORSKA I POETYCKA https://joannacholuj.pl/pisze-2

GRUPA DLA KOBIET ODZYSKUJĘ PEŁNIĘ KOBIECOŚCI
https://www.facebook.com/groups/1069267483855767

GROUP FOR WOMEN i REGAIN FULL FEMINITY
https://www.facebook.com/groups/454020633033571

#joannacholuj #joannachołuj @joannacholuj
#jcalternativedu #alternatywnaedukacja #jclady #kobiecość #męskość
#samouzdrawianie #język