PARTERKA IDEALNA 😉

Każdy człowiek w swoim rozwoju stara się przejść przez 12 archetypów. Każdy ma własną kolejność uczenia się ich. Wszystkie dzieci przyswajają archetypy żeńskie w pierwszych siedmiu latach życia – takie jak Byk Rolnik – spokojna rutyna dnia codziennego, urok i piękno codzienności, Bliźniak gadki dnia codziennego, rozmowy o pogodzie o niczym, luzowanie emocji, wymiana energii i słów, wymiana energii z rodzeństwem,  przepływ informacji, Rak Matka – miłość bezwarunkowa, miłość matki, opieka, opiekuńczość, wyrażanie ciepłych emocji, wyrażanie trudnych emocji, chaos bytu kobiecego, głębia bytu kobiecego, LEw Artysta radość dnia codziennego, codzienna kreacja, zmienność, wielozadaniowość, bycie w procesie, płynięcie na fali życia, intuicja, zmysłowość, umiejętnosć łączenia się ze swoim wewnętrznym dzieckiem ale i z rodem i korzeniami rodu, duma z bycia częścią kosmosu, wspólnoty.

2, 3, 4, 5 to podstawowe elementy kobiecości, które dziewczynka i chłopiec obserwują w dzieciństwie u swoich matek . Każda kobieta ma któryś z tych archetypów silny bo na nich opiera się kobiecość.

Upraszczając nieco,

albo jest dobrą panią domu, gotuje, sprząta i lubi siebie w perspektywie Byka Bogini Matki, Matki Ziemi,

albo jest dobrą sąsiadką, dyplomatką, organizatorką zycia domowego, to ona organizuje imprezy, zycie towarzyskie, ma mnóstwo przyjaciół, robi zakupy, jest Gospodarna Obrotna i umie „kombinować”, jest trickserką i umie sprawić że życie płynie tak jak ona chce

albo jest świetną Matką, Opiekuńczą, ale i stawiającą granice, dobrze żywi, karmi piersią, przytula, zawsze jest obecna, zapewnia dobry rozwój w dzieciństwie

albo jest świetną organizatorką życia zabawowego w domu , Lew Artystka, ta która każdą atmosferę napiętą rozluźni, ta która budzi w dzieciach kreatywność, budzi zmysły u wszystkich, inicjuje wyprawy kreatywne, wyjścia kulturalne, pobudza do tworzenia muzyki i sztuki, dba o ród, korzenie, uczy historii, podróżuje do miejsc ważnych dla rodziny, jest ostoją spotkań świątecznych rodzinnych, jest duszą towarzystwa

Każda z kobiet ma któryś z tych archetypów silny, albo kilka. Obecne powinny być jednak wszystkie. Jest to jednak rozwój podstawowy. Obserwują to chłopcy i dziewczynki do 7 roku życia u matek, a potem kobiety przepracowują te archetypy na sobie a chłopcy wchodzą w pracę nad archetypami męskimi, właściwie Baran wojownik inicjator i PAnna już w dzieciństwie jest aktywowany u chłopców w kontakcie z ojcami, oraz matkami które mają dużo męskiej energii w sobie również.

Kobieta do około 35 roku życia przeszła już wszystkie podstawowe archetypy DWA RAZY. Nawet jeśli NIE ZDECYDOWAŁA się na macierzyństwo to weszła w ten archetyp aby NIE ZDECYDOWAĆ się na macierzyńśtwo i wybrać coś innego, wtedy wchodzi opieka nad zwierzętami, innymi ludźmi, mężem (nadmierna cczassem) itd

Po 35 roku życia, zarówno kobiety jak i mężczyźni pracują nad męskimi archetypami. Wyjątkiem są kobiety, które odeszły od archetypów żeńskich, a zrobiły zwrotkę i pracowały na męskich wcześniej. Wtedy zwykle chcą wrócić do swoich żeńskich po 35 roku życia.

W dzisiejszym świecie mamy spory bałagan pracy nad archetypami, ale też — każdy jest indywidualnością. I inna kwestia jest taka, że pracuje się  często nad kilkoma rolami na raz… w różnych sferach.

Czy ja jestem parnerką idealną? Nie. NIE MA PARNEREK IDEALNYCH.

Każdy ma w sobie własny ideał, rezonacyjny obraz partnera który mu pasuje.

Jednak osoby z piątką w profilu (Human Design) mają tak silną energię, że tworzy ona pewne iluzji, projekcje. Ludzie tworzą sobie twój wizerunek na podstawie własnych niezaspokojonych potrzeb.

Dużo mówi się o projekcjach. Tak, to złożone zagadnienie. Dobrze, gdy świadomość  tego, że umysł tworzy projekcje , istnieje u wszystkich.

Jednak pewne osobowości bardziej charyzmatyczne i energetyczne dają pole do tworzenia silniejszych projekcji.

Nie jestem parnerką idealną. Ideał każdy ma w swojej głowie. Czy chcemy go szukać to indywidualna sprawa.

Ja nie jestem z żadnej strony idealna. Jestem sobą. Jestem autentyczna. Mam tendencję do rozwalania projekcji, bo tak jest zdrowiej. Dla mnie i dla innych ludzi.

Do 35 roku życia byłam mocno w budowaniu podstawowych archetypów żeńskich, oraz jednocześnie w budowaniu moich mocnych męskich, bo robiłam to jednocześnie – Baran inicjowanie odwaga, walka, Panna analityczność krytycyzm zaradzanie pisarstwo, i robiłam kilka archetypów z drugiej półkuli koła zodiakalnego – ale delikatnie – Skorpion, Strzelec. Zmysłowość obrazoburczość przełamywanie tabu i Wiedza Podróże.

Po 35 roku życia powtórzyłam wszystko. Nowy cykl pracy nad żeńskimi archetypami 2 3 4 5 7 , zwłaszcza że miałam drugie małzeństwo i drugie dziecko, i jednocześnie nad męskimi, bo jednak rozwiodłam się, wyszłam z toksycznych układów i założyłam własny biznes i stworzyłam własny dom dla siebie i dzieci.

Po 45 roku życia który był mocnym zamknięciem tej pracy dla mnie – zdecydowałam, że nie chcę już i nie potrzeuję pracować nad archetypami 2345 …. Ale .. myliłam się.

Zawsze będę matką 4, ciągle jestem artystką i kreacja jest mi niezbędna 5 , i codzienność też nie zniknie choć chciałabym jej nie widzieć… 2

A jednak jest inaczej, Wyszłam całkowicie z indoktrynacji narzuconej w dzieciństwie i przez społeczeństwo mojemu typowi osobowości. Żyję swoim życiem i wiem, że nie muszę . Nic nie muszę. Dzieci rosną. Nie są już oseskami.

2 oznacza wiec spokój, uziemienie i celebrowanie codzienności bardziej niż sprzątanie i codzienne obiady domowe.

Jestem dobrą kucharką, ale nie zawsze mam ochotę gotować. To nie jest treść mojego życia. Wcześniej czy później będę stołować się na mieście albo będę mieć kogoś kto przyjdzie posprząta i ugotuje. Wiem to.

Lubię też jak mężczyzna gotuje. A spotykam takich którzy robią to świetnie.

3 oznacza kobiecość intensywnosć życia, zmysły, i dostosywanie się do życiowego flow, trickster, komunikacja, przepływ informacji

4 oznacza przede wszystkim opiekowanie się SOBĄ i miłosc bezwarunkową dla siebie, oraz akceptację dla drogi rozwoju jaką wybierają moje dzieci – im bardziej dorastają, tym więcej wolności

5 oznacza coraz mocniejszą kreację, świat mojego projektu i moją pracę . Lwica się rozrasta.

5 oznacza też bardzo mocno zmysły, kreatywnosć i romantyczność w związku, przepracowanie traum dzieciństwa i pełne korzystanie ze zmysłowości i seksualności.

6 to moja praca, doradcy , pomocnika, analitycznego oglądu i wglądu

7 to moja praca – łączenie ludzi, dyplomacja, wychodzenie do ludzi , ale też dyplomacja i harmonia w zwiazku i wszędzie gdzie jestem , spokój

Po 45 u wszystkich ludzi idzie i powinna iść  mocna praca z archetypami z dołu koła, które są odklejaniem się od systemu i indoktrynacji.

8 Mag, Skropion bunt wobec norm zastanych i własnej rutyny i wdruków ,

9 strzelec , filozofia szukanie wiedzy, głębi , sensu życia

10 koziorożec – ogarnianie całości , zarządzanie życiem

11 wizja życia

12 mistycyzm duchowość

ja te archetypy robię całe życie, ale po 45 roku życia skupiam się przede wszystkim na nich. PErspektywa jest poczwórna. LEw Koziorożec Strzelec i Mag.

Jest to perspektywa własnego biznesu, własnego projektu bardzo mocno powiązana z rozwojem samej siebie i wiedzą ale jednocześnie z kobiecością i kreacją. I to mnie z powrotem prowadzi oczywiscie do Byka czyli do tworzenia nowej struktury życia, zasobów, finansów stabilizacji.

Nieprawda, że można się kupiać na wszystkim. Kłamstwem jest, że kobieta może jednocześnie mocno skupiać się na macierzyństwie i karierze. Tak się nie da. To kwestia wyboru. Dobrze jest jednak w pewnym momencie to przepracować, przy którymkolwiek dziecku, albo i bez dzieci – skupienie na archetypie Matki i domu. 4, 2

W dojrzałości jednak wchodzenie w archatypy 2,4 gdy nie jest się powołanym do spokojnego życia domowego, gdy ma się dużo męskiej energii i jest się powołanym do tworzenia przełomowych wizji, planów i działania na planie włąsnego biznesu — jest szkodliwe.

Nie da się być idealną i nie trzeba.

Wiele kobiet tworzy sobie azyl domowy, i strukturę by nawet po odejściu dzieci mieć ów dom jak azyl, móc gotować sadzić w ogrodzie i wzmacniać małzeństwo w sposób spokojny i stabliny, nawet bardziej niż  poziomu szalonego nieco Lwa i jego zmysłów.

Inne kobiety przeciwnie — poświęciwszy część życia dzieciom i małżeństwom – w dojrzałości zaczynają budować swoją kobiecość coraz bardziej intensywnie, zmysłowo, i stąd powstać może nowy intensywny związek i budowanie własnej pracy, projektów. Ale nie ma sensu wówczas próbować łapać kilka srok za ogon i wracać do spokoju domu i domatorstwa całkowitego.

I owszem to przyjdzie. Ze strony mężczyzny, który będzie umiał docenić zarówno wolność, zmysłowość jak i okresowe wyciszenia i spokój domowy. Kobiety intensywne zmysłowo nawet w dojrzałości, zawsze przyciągają mężzyzn równie intensywnych zmysłowo ale już dobrze ostadzonych w materii, ziemi, finansach i stabilności. Taki mężczyzna zupełnie nie potrzebuje wówczas kobiety która gotuje, sprząta i się  krząta.

Woli taką która jest intensywna ciekawa zmysłowa i po prostu kobieca i wolna. Na tym etapie je się czasem w domu, czasem na mieście, to nie jest istotne. I zwykle ktoś inny… sprząta i gotuje… 🙂