BIAŁA MASAJKA CZYLI ZWIĄZKI MIĘDZYKULTUROWE

translation 

https://www.youtube.com/watch?v=FGwDfgyM-NI

Puszczam ten filmik i polecam z kilku powodów :
1
Ten materiał zrobiła Polka z Globstory, którą bardzo lubię, To mądra kobieta i dobrze ogarnięta „bizneswoman” 🙂 w lipcu bedę mówić o kobietach co mają firmy i o sobie itd.
2.
pokazuje ona tu sylwetkę kobiety która nie tylko zakochała się w jakimś mężczyźnie innej kultury, ale też umiała tę kulturę pokochac zrozumieć, i zrozumieć swoją rolę w niej – po co tam się pojawiła. I rozumie ona jak wypośrodkowac pomiędzy swoimi przekonaniami a przekonaniami tamtej kultury.
3.
Ona potrafi zrozumieć sens ogromnej bliskości z przyrodą, ona uważa że ci ludzie są właśnie dlatego o poziom wyżej od tych z cytiwlizacji. Oni żyją całkowicie w zgodzie z Filozofią PRzyrody, tak jak żyją wszyscy ludzie native. Ona wie, że w gruncie rzeczy nienoszenie bielizny non stop jest zdrowe… A jednocześnie tworzy tam projekt szycia podpasek materiałowych wielorazowych dla kobiet bo tam znów to bycie w naturze jest posunięte do granic i jest nadużyciem jeśli chodzi o wykorzystanie nie niezadbanie o kobiety.. W czasach mieszkania w jaskiniach może było to ok gdy krew ciekła po nogach, ważne było przeżycie , i życie było krótkie ale obecnie chodzi się w materiałowych sukienkach i życie wygląda nieco inaczej….
W każdym razie ona takie podpaski szyje dla tamtych kobiet.
I będąc Europejką, mając dostęp do social mediów mając więcej pieniędzy może też w ten sposób wszystkim pomagać. I jest to o niebo lepsze niż jakakolwiek „pomoc” zewnętrzna wynaturzonych organizacji charytatywnych.
BTW w Polsce te podpaski szyje już kilka kobiet. Polecam Ewelina Pi
Choć jak chcecie wesprzeć tamtą kobietę w Afryce to też uważam że genialnym pomysłem jest kupienie takich podpasek. A podpasek nigdy za dużo 😉
O międzykulturowych układach będe mówić bo miałam kilka związków.. Maroko, Francja, Pakistan. Mieszkałam w Dubaju i USA nie tylko w tych hotelach posh… i domu naszym , ale i z ludźmi w ich domach, u znajomych , których zwyczaje mocno odbiegają od naszych (jedzenie na podłodze na prześcieradle w pokoju itd … )
Powody dla których kobiety/mężczyzni wyjeżdżają i poślubiają osobę innej kultury są różne, często zupełnie bezsensowne i skazane jest całe „przedsięwzięcie” na porażkę ….
Joanna Chołuj
KREATYWNE-TERAPEUTYCZNE KRĘGI dla KOBIET
KREATIVE-THERAPEUTIC CIRCLES for WOMEN
KSIĄŻKI – KREATYWNIE & KLAROWNIE
BOOKS – KREATIVE & KLEAR
TWÓRCZOŚĆ PROZATORSKA I POETYCKA https://joannacholuj.pl/pisze-2
GRUPA DLA KOBIET ODZYSKUJĘ PEŁNIĘ KOBIECOŚCI
GROUP FOR WOMEN i REGAIN FULL FEMINITY