Flamingi czyli zwierzęta totemiczne dziecka

Dziecko, które pojawia się w naszym życiu jest wyzwaniem i nauką. Warto zwracać uwagę na to kim naprawdę jest i co wnosi. Np priorytety talenty. To widać w jego zwierzetach mocy.

„Wlatując do naszego życia flaming jako zwierzę mocy przynosi nam w darze siłę Miłości. Zaprasza nas do tego, byśmy skoncentrowali się na naszym sercu i otwarli go na miłość nieznającą żadnych granic. Miłość, która obejmuje swoim zasięgiem nie tylko drugiego człowieka, ale wszelkie stworzenie. Jednakże by mogło się to stać, najpierw trzeba nam nauczyć się kochać samych siebie. Bez miłości do samego siebie trudno jest kochać kogoś innego. Możemy bowiem dać tylko to, co już mamy. Odkryjmy zatem na nowo wraz z flamingiem prawdę naszego serca, miłość do nas samych, która zaprowadzi nas również do miłości do całej natury i każdego człowieka. To rozszerzenie pola serca często nie jest wcale takie proste. Wszyscy bowiem mamy wciąż skłonności do osądzania samych siebie. Zwłaszcza gdy pracujemy nad sobą i wydaje nam się, iż tego nie powinniśmy już robić, albo tamtego, to kiedy zdarzy nam się jeszcze, że wrócimy do jakiegoś starego zachowania, to gdzieś tam w nas odzywa się ten wewnętrzny krytyk. Może nawet czujemy się winni, nic niewarci. Flaming uczy nas abyśmy podchodzili z łagodnością do siebie. Byśmy uczyli się kochać siebie nie tylko wtedy kiedy jesteśmy wspaniali i udaje nam się kroczyć tą ścieżką, którą wybraliśmy, ale również wtedy gdy popełniamy blędy, gdy upadamy, gubimy się. „

„http://bafka.ovh/2014/08/15/zwierzeta-mocy-flaming/
"Flaming łączy nas również z Księgą Wrzechwiedzy. Tym samym obdarza nas darem jasnorozumienia i jasnoczucia. Wiemy coś, nawet nie wiedząc skąd, ale po prostu wiemy. Jednocześnie jako ptak potrafiący stać na jednej nodze, flaming przekazuje nam dar wewnętrznego spokoju i równowagi. Uczy nas widzenia we wszystkim pozytywnych stron niezależnie od sytuacji, a co za tym idzie nie tracenia głowy, denerwowania się czy panikowania.  Pokazuje nam jak przefiltrować owe energie, które do nas docierają i w każdym zdarzeniu, każdym spotkaniu odkryć jakiś skarb. Wszystko bowiem jest dla nas szansą na to, byśmy mogli bardziej wzrastać. Jedynie od nas zależy czy będziemy chcieli te szanse dostrzegać i przyjąć je jako dar.

No i wreszcie flaming przypomina nam o naszym wewnętrznym dziecku. Jako ptak związany z wodą o różnym stopniu zasolenia, pragnie pomóc na uleczyć dawne zranienia, poczucie krzywdy, ból odrzucenia, żal oraz te wszystkie emocje, które powodowały w nas smutek i łzy. Pomaga nam dotrzeć do ukrytych przyczyn, zrozumieć skutki i uwolnić blokady. W ten sposób przywraca nam kontakt z naszym wewnętrzym dzieckiem, pomaga nam je otoczyć opieką i miłością,  wzmacnia siłę naszego serca i potęgę łagodnosci."”
http://bafka.ovh/2014/08/15/zwierzeta-mocy-flaming/
„Flaming łączy nas również z Księgą Wrzechwiedzy. Tym samym obdarza nas darem jasnorozumienia i jasnoczucia. Wiemy coś, nawet nie wiedząc skąd, ale po prostu wiemy. Jednocześnie jako ptak potrafiący stać na jednej nodze, flaming przekazuje nam dar wewnętrznego spokoju i równowagi. Uczy nas widzenia we wszystkim pozytywnych stron niezależnie od sytuacji, a co za tym idzie nie tracenia głowy, denerwowania się czy panikowania. Pokazuje nam jak przefiltrować owe energie, które do nas docierają i w każdym zdarzeniu, każdym spotkaniu odkryć jakiś skarb. Wszystko bowiem jest dla nas szansą na to, byśmy mogli bardziej wzrastać. Jedynie od nas zależy czy będziemy chcieli te szanse dostrzegać i przyjąć je jako dar.

No i wreszcie flaming przypomina nam o naszym wewnętrznym dziecku. Jako ptak związany z wodą o różnym stopniu zasolenia, pragnie pomóc na uleczyć dawne zranienia, poczucie krzywdy, ból odrzucenia, żal oraz te wszystkie emocje, które powodowały w nas smutek i łzy. Pomaga nam dotrzeć do ukrytych przyczyn, zrozumieć skutki i uwolnić blokady. W ten sposób przywraca nam kontakt z naszym wewnętrzym dzieckiem, pomaga nam je otoczyć opieką i miłością, wzmacnia siłę naszego serca i potęgę łagodnosci.”

Leave a comment