O edukacji domowej w Ameryce, opowiada Polka. Warto obejrzeć, bo odpowiada na takie same wątpliwości jakie mają Polacy w Polsce. Ponadto dobrze wciąż łapać perspektywę – są kraje, w których ed domowa jest już doświadczoną matroną nie raczkującym niemowlakiem haha!

Poza tym dla ciekawych – kilka linków w czasie filmu np do Au pair — kilku nastolatkom na swoich zajęciach językowych tłumaczyłam już czym jest.
Aga też to robi, jednak uważam, że jej film nie jest do końca odpowiedni do obejrzenia przez dzieci.
Owszem, może mamy mogą go obejrzec..
Mam też taką refleksję, że wśród osób myslących alternatywnie, hmm, różne sa tendencje światopoglądowe. Nie ze wszystkimi się zgadzam. Ale też akceptuję, że ktoś może mieć tak radykalnie inne zdanie choć..
Sama nie wiem.. Jak można być za:
– unschoolingiem i szkołą alternatywną
– naturalnym odżywianiem i nawet wegetarianizmem

 a jednocześnie za usuwaniem sobie piersi? Bo Aga coś takiego zrobiła, poza tym ta historia jak powstał jej związek i historia o au pair (wyszłam za swojego hosta)..
Dla mnie alternatywa wiąże się bardzo ściśle z wypracowaniem własnych zasad, swojej integralności i te zasady muszą być wewnętrzne, spójne z naturą, czyli prawem naturalnym , czyli w żaden sposób nie narzucone.

Naturalność zakłada też poszanowanie cielesności, i to, że natura się nie myli. Nienormalne jest więc dla mnie wycinanie czegokolwiek gdy to jest zdrowe jak migdałki, wyrostki robaczkowe i piersi. Zreszta nawet chore można uzdrowić inaczej niż przez operację.
To podważanie celowości tworzenia pewnych rzeczy przez naturę.
Wymądrzanie się i uznawanie że człowiek cywilizacja jest mądrzejszy.
A człowiek jest częścią tej planety. Planeta nas zaaakceptowała, ale kiedyś żyliśmy bardziej we wspólnocie z planetą. Teraz robi nam się wode z mózgów.
To co Aga robi z piersiami np to jest programowanie. Działa pod wpływem schematów programowania przekazywanych odgórnie.
To jest coś co należy dostrzec i czego trzeba unikać. Odkręcić w sobie programowanie. Chronić się przed nim . MYŚLEĆ SAMODZIELNIE TRZEBA.

Leave a comment