Kwiaty jadalnych ziół i drzew

Oto kwiaty naszych jadalnych ziół i drzew, które zaobserwowałam niedaleko swojego miejsca zamieszkania.
Ja się dopiero uczę ziół, poznaję je powoli i z przyjemnością. Nie wszystkie znam. Większości jednak robię zdjęcia dla ich urody. Spójrzcie wiec i wy. W miarę czasu, dopiszę tu wszystkie nazwy. Na blogu tym oraz boskimzielonym znajdą się opisy i zastosowania.
Roślinki te rosną w Piasecznie, ale tu nie jestem zbyt czysto, zbyt dużo cywilizacji. Rosną jednak także na granicy Zalesia Dolnego i Piaseczna, w lasach, na łąkach.
Rosną też na łąkach wsi okolicznych – Koryta, Jazgarzew, Łbiska.. wszędzie gdzie jest trochę pustej przestrzeni. Rosną w lasach Chojnowa.
Rosną też w moich rodzinnych stronach, tam gdzie głównie sosny z dala od rzeki, a mieszany las w pobliżu rzeki Świder.

Nie wszystkich kwiaty się zjada, niektóre można tylko parzyć jako herbatkę, innych w ogóle lepiej nie, używając tylko liści, ziela..
Każde mają jakieś funkcje zdrowotne. Właściwie natura tak wszystko wokól nas stworzyła, aby nas leczyło. Nawet trujące zioła i drzewa, nie w całości są trujące, a raczej jeśli już to nie pada się od tego trupem tylko ma problemy żołądkowe.

Nie są więc zioła żadną miara SZKODLIWE, JAK TO PRÓBUJE NAM WMÓWIĆ PROPAGANDA NWO.
Są lecznicze, i oni o tym wiedzą. A składników zdrowotnych jest więcej niż w suplementach sztucznych. Jeśli coś jest trujące to farmaceutyki.

 

 

 

 

 

 

 

1podagrycznik
2 powój
3 mak
4
5 żarnowiec
6
7 rumianek
8 wyka
9
10
11
12 bez czarny
13 podbiał?