Gmina Wyznawców Słońca – APOLONIA

POWSTAJĄCY WŁAŚNIE PROJEKT !!! ZAPRASZAMY DO WSPÓŁTWORZENIA!!!

Na stronie FB GMINA APOLONIA – ZDJĘCIA, FILMY, INFORMACJE I OPOWIEŚCI Z PERU

WEJDŹ NA STRONĘ

 

Misja Gminy 

Jesteśmy jedną z gmin polskiego związku wyznaniowego Wyznawcy Słońca. Jesteśmy w trakcie organizacji i formalizacji przystąpienia.

Od założycielki gminy:

Nazywam się Joanna Chołuj vel Łada i jestem Kapłanką i Wiedźmą ArioSłowiańską, która pomaga w procesach metamorfozy życia i myślenia oraz w powrocie do pełni mocy i kobiecości. Pomogę Ci dzięki Ario-Słowiańskiej Metodzie Transformacji zrozumieć swoją osobowość i powołanie, przejść od toksycznych schematów do zdrowej osobowości, kreować dobrostan dzięki wibracjom słów, wychować i wykształcić mądre i wolne dzieci.

Działać będziemy formalnie z mężem jako osoby duchowne w naszej Gminie Wyznawców Słońca APOLONIA. Zapraszamy na codzienne i niecodzienne SPOTKANIA W KRĘGU!

Gmina rozpocznie działalność na misji zagranicznej w Peru. Planowane miejsce to costa, czyli wybrzeże oceanu w Peru, w niedużej odległości od Limy (stolicy). Zasada działania i przyjmowania osób na pobyt w gminie  od dwu tygodni wzwyż, będzie taka jak w eko-farmach: praca za wyżywienie i noclegi. Jednak MY OFERUJEMY WIĘCEJ NIŻ STANDARDOWA EKO-FARMA 🙂

Chętni na wyjazd i pobyt w Peru u nas, chętni członkowie gminy, chętni do współtworzenia i pracy na rzecz gminy w Peru (pobyt minimum 2 tygodnie)  – zapraszam do kontaktu jc@joannacholuj.pl whatsapp +51 999 333 717 whatsapp +48 605 66 3939

W PEWNYM MOMENCIE, GDY GMINA (teren) UZYSKA JUŻ ODPOWIEDNI POZIOM WARUNKÓW BYTOWYCH 🙂 ZAPRASZAĆ BĘDZIEMY WSZYSTKICH  – NA POBYT MINIMUM 2 TYGODNIE,  bez zobowiązania do pracy na rzecz gminy, za to z  możliwością opłaty noclegów i wyżywienia. Pamiętajcie, że u nas zawsze będzie swojsko i taniej, bo szczególnie chcemy zapraszać Polaków, i wszystkich znajomych znajomych, oraz będziemy sadzić własne eko-jedzenie dążąc do jak największej samowystarczalności gminy.

GMINA STANIE SIĘ WIĘC DOBRĄ BAZĄ WYPADOWĄ I ODPOCZYNKOWĄ I WARSZTATOWĄ DLA TYCH KTÓRZY CHCĄ ZWIEDZAĆ PERU – Z NAMI LUB … BEZ NAS. A nawet jak będziecie zwiedzać bez nas 🙂 zaprosimy Was na wykład i zaoferujemy podręcznik-niezbędnik podróży po Peru. Zapewniam Was – jest Wam to potrzebne. Ameryka Południowa i nawet Peru, to swego rodzaju dżungla i trzeba wiedzieć jak się zachować by zyskać a nie stracić …

Działania Gminy 

Spotkania będą odbywały się codziennie w tygodniu. W realu. Prawdopodobnie niektóre elementy będziemy czasem transmitować online.

Nie ma formalnego składu naszej gminy. Jeśli chcecie, możecie zapisać się jako członek Związku Wyznawców Słońca – Przyjaciel Słońca (strona WS), choć nie jest to konieczne, ani nie skutkuje opłatą składek członkowskich itd.

Wyjazd do naszej gminy APOLONIA do Peru oznacza spełnienie zasady gminy, jaką jest praca na jej rzecz. Na początku będziemy budować gminę i przygotowywać teren. Będziemy pracować w grupach : budowniczy domów, ogrodnicy, przygotowujący posiłki, sprzątający. PRzynależność do grup będzie umowna i zmienna. Nie tworzymy wspólnoty (komuny) lecz gminę. Decyzje podejmujemy my, właściciele i twórcy.  Jednak każdego dnia będzie spotkanie w kręgu i refleksje na temat minionego dnia, gdzie każdy może się wypowiedzieć na temat gminy i przedstawić swoje refleksje.

Wyjazd – koszty podróży, ubezpieczenia – są po Waszej stronie. Potrzebować będziemy od Was również wyjściowej wpłaty. Jeszcze nie wiemy jaka to będzie kwota. Bowiem gmina, przynajmniej na początku, nie będzie miała samowystarczalności (ogród , jedzenie trzeba dopiero posadzić, restaurację zbudować, a to generuje koszty itd). Proponujemy więc za to kurs hiszpańskiego – codzienne lekcje przez cały pobyt, oraz lekcje języków dla Waszych dzieci. I TO JEST OGROMNY BONUS.

PROPONUJEMY WIĘC POBYT W GMINIE ROZWOJU DUCHOWEGO I JĘZYKOWEGO !!!

Ogólnie wyjazd będzie dla Was bardzo korzystny i tani. Standardowo w Peru dwa tygodnie we własnym zakresie ! (bez zorganizowanego biura, wycieczek itd) kosztują 10 tysięcy zł od osoby lub więcej. Jedzenie w Peru jest tanie (ale też trzeba wiedzieć gdzie jeść by było czysto, na początku problemy  żołądkiem to standard ze względu na inną florę bakteryjną ale często też – nieczyste miejsca i jedzenie) , noclegi – to zależy jaki standard i czystość, pozostałe rzeczy jak transport, ubezpieczenia, karty telefoniczne…  są w cenach podobnych do polskich.

Wiza turystyczna jest na 3 miesiące. Potem trzeba przejechać się np. do Ekwadoru, najbliżej, i dostać drugi stempelek na drugą wizę turystyczną. Będziemy organizować taką wycieczkę. Costa w stronę Ekwadoru to oglądanie wielorybów, fok i ciepły ocean. ).

Wyjedziemy po Was na lotnisko, a jak nie – to Wam to zorganizujemy. W gminie pierwsze tygodnie to intensywna nauka podstaw hiszpańskiego. Jest to niezbędne – tu prawie nikt nie mówi w jakimkolwiek języku Europy innym niż hiszpański, z wyjątkiem niektórych dzielnic Limy.

Dostajecie w gminie bezpłatne posiłki i mieszkanie. Zobowiązujecie się pracować w wymienionych grupach na rzecz gminy. Każdy ma przyporządkowany na jakiś zmienny czas – rolę i miejsce pracy i jest za to odpowiedzialny. Może też uczestniczyć w harmonogramie – wszystkie punkty.

Niektóre weekendy (dodatkowo płatne) wycieczki po Peru (planujemy jedną dwudniową w każdym miesiącu).

Spotkanie w tygodniu – Harmonogram

7.00 Medytacja prowadzona i samodzielna.

7.30 Powitanie słońca (jogiczne). Joga twarzy + Hatha Joga

8.30 Śniadanie

9.00  Lekcja angielskiego, hiszpańskiego lub francuskiego – dzieci (dni językowe)

9-14 Prace na terenie wspólnoty. Przygotowanie obiadu i obiad

14.00 Prace na terenie wspólnoty

17.00-19.00  hiszpański dla dorosłych

19.00 kolacja

20. Spotkanie w kręgu i lekcje muzyki/muzykowanie improwizowane

 


W niedziele zapraszamy osoby spoza wspólnoty. Spotkania są płatne dla wszystkich.

Soboty – costa znaczy wybrzeże. Będziemy na wybrzeżu niedaleko oceanu, a to oznacza, że w każdą sobotę można się wybrać na plażę. Pogoda jest ładna ZAWSZE. Może być tylko bardziej  upalnie lub mniej upalnie. Tzw. zima w Ameryce Południowej to deszcze, na costa jest właściwie tylko kapuśniaczek/mżawka. I nie robi się bardzo zimno. Ocean jednak jest zawsze chłodny, ale… moim zdaniem, cieplejszy niż Bałtyk , albo jest to wrażenie, bo na zewnatrz zawsze upał. Plaże to rówież dobre miejsce do surfingu i innych sportów wodnych. Nie zajmujemy się tym, ale podamy Wam odpowiednie kontakty 🙂 (żeby Was nikt nie oszukał).

Inne państwa. Jeśli będziecie chcieli podróżować też do innych krajów Ameryki Pd. – dostaniecie poradę. Kontakty turystyczne mam w Meksyku. Postaramy się jednak nawiązać współpracę z innymi eko-farmami w Ameryce południowej.

PLANOWANE WYCIECZKI

Peru ma trzy regiony geograficzne i kilka stref klimatycznych : costa (wybrzeże), sierra (Andy) i selva (dżunlga).

(costa) Ekwador (wycieczka wzdłuż wybrzeża , costa, przez Limę do Tumbes i do Ekwadoru. W Tumbes ciepły ocean, oglądanie wielorybów i pływanie z fokami)

(costa) Lima – zwiedzanie stolicy, kluby taneczne salsa

(sierra ) Yauyos Huancaya – ruiny żołnierskie Inków z okresu wypraw podboju i tworzenia imperium, rezerwat przyrody, wysokie Andy, kaniony, przełęcze, obserwacja przyrody, hodowla lam, owiec, jak żyją tam ludzie

(sierra selva) Cusco i Puno – czerwiec, centrum Inków, zwiedzanie budowli, rysunki naskalne, uczestniczenie w zimowym przesileniu święcie Inków (inscenizacja w mieście)

(selva) Satipo  – Tingo Maria – zwiedzanie dżungli, kaskady, kąpiele, flora fauna, jak żyją ludzie, jeśli będziecie chcieli dalej do Amazonki i po ayahuaskę,  dostaniecie zaufane kontakty.  NIE POLECAMY JECHAĆ BYLE GDZIE I BYLE Z KIM. TO NAPRAWDĘ GROŹNE W KAŻDYM SENSIE.

W WEEKEND PRZED KAŻDĄ WYCIECZKĄ BĘDZIE TO SPOTKANIE WEEKENDOWE ->

Słowianie. Polacy vs. Peruwiańczycy. Inkowie. – w kręgu . Pokrewieństwa genetyczne i językowe. Zrozumienie zróżnicowanych kultur w Peru. Język. Kultura. Mitologia. Święta. Muzyka. Ubranie. 

 

SPOTKANIA W KRĘGU DLA WSZYSTKICH

(dla wszystkich czyli nie tylko tych mieszkających w gminie)

CAŁODNIOWE SPOTKANIE W KRĘGU

(w trakcie dostępne przekąski i posiłki)


Słowianie. Polacy vs. Peruwiańczycy. Inkowie. – w kręgu . Pokrewieństwa genetyczne i językowe. Zrozumienie zróżnicowanych kultur w Peru. Język. Kultura. Mitologia. Święta. Muzyka. Ubranie. – bezpłatne


SPOTKANIA W KRĘGU – OPIS